Facebook

Популярні

Броненосець шаровидний.

П'ятниця, 17 липня 2015 11:38

Нещодавно колекція тварин Рівненського зоопарку поповнилась новим видом. Броненосець шаровидний (Tolypeutes matacus) тепер є маленькою частинкою великої родини.
Надзвичайно цікава та незвична істота. Свою назву отримав завдяки вмінню легко згортатись в шар. Допомагає йому в цьому панцир, який складається з трьох рухливих поясів, які вкривають хвіст, голову, ноги та спину. Таким чином тварина захищає себе від хижаків. На відміну від інших, шаровидний броненосець зазвичай не риє нори сам, а намагається знайти і зайняти кинуті нори інших тварин. Має цікаву будову кінцівок: три середніх пальця на передніх кінцівках з’єднані і закінчуються широким сильним кігтем. Ще по чотири гострих кігтя є на його задніх кінцівках. Комах з-під землі броненосець дістає за допомогою тонкого, схожого на соломинку, липкого язика, попередньо «просканувавши» землю чутливим носом.
Наш «броня» (так лагідно його називають працівники), швидко знайшов собі місце у великому вольєрі та відразу зробив собі кубло з соломи. У великому вольєрі він не один, його новими сусідами стала пара чорно-білих лемурів варі, які відразу помітили нового друга і вирішили познайомиться. Але броненосець не виявив ніякої зацікавленості до лемурів, він мирно спав на новому місці.
Отже, Рівненський зоопарк гостинно запрошує відвідувачів поспостерігати за поведінкою цих цікавих тварин.

Оцініть матеріал!
(3 голосів)
Читати 3234 разів
Детальніше в цій категорії: « Худоба шотландська Баран гривистий »
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Підписатись

Щоб взнавати новини першому підпишіться!

З наших статей

Карта

loading map...
Click item below to move to