Facebook

Популярні

Молочна змія гондураська

Молочна змія гондураська, або гондураська королівська змія  (Lampropeltis triangulum hondurensis)

Клас: Рептилії (Reptilia)

Ряд: Лускаті (Squamata)

Родина: Вужеві  (Colubridae)

Відмінні ознаки:

Доросла тварина забарвлена в сірий колір з коричневими плямами, молодь блискуча, яскрава, забарвлення її складається з комбінації чорного, червоного або жовтого кольорів, що утворюють правильні поперечні кільця.

Довжина сягає 40-180см. Стандарт номінального підвиду до 1,5 метрів. Вага - 800г.

Розповсюдження та місця проживання:

Ареал молочної змії значно перевершує ареали інших королівських змій роду Lampropeltis і простягається на 5800 км з півночі на південь: від Квебеку до Канади, через східну та центральну частини Америки, острів Флорида, штат Техас, Мексику, країни Центральної Америки до Колумбії у Південній Америці. Гірські райони.

Харчування:

Дрібні гризуни, птахи, рептилії (зокрема і змії).

Спосіб життя:

Змії потайливі, багато часу проводять у воді. Ведуть переважно нічний спосіб життя. Соціальна організація відсутня. Молочні (як і всі королівські) змії поодинокі, дуже агресивні по відношенню до представників свого виду.

Особливості розвитку:

Статевозрілими стають приблизно у два роки. Самка відкладає від 3 до 30 яєць, інкубація триває від 42 до 83 днів. Ближче до закінчення терміну самка перестає харчуватися. У кладці зазвичай буває 4-8 яєць. Змійки, що вилупилися, досить великі - в довжину близько 25-27 см. Ідеальний початковий корм - новонароджені миші. Зростання збільшується досить швидко, і вже до семи місяців їхня довжина подвоюється. До року деякі особини можуть досягати метрової довжини.

Тривалість життя - близько десяти років.

Природоохоронний статус та стан природної популяції:

Звичайний вид американських змій.

Найближчі родичі:

Рід королівські змії Lampropeltis налічує 16 видів, наприклад, ланцюжкова королівська змія (Lampropeltis getulus). Королівські змії – найближчі родичі європейських мідянок.

Молочна змія та людина.

Молочна змія отримала свою назву завдяки широко розповсюдженій байці, що приписує їй любов до молока, яке вона нібито відсмоктує у корів на пасовищах. Серед змій, що розводяться в тераріумах, молочна змія одна з найкрасивіших. Поєднання насичених відтінків червоного, чорного, білого кольорів робить їх помітними здалеку серед каміння, і в густій ​​траві, і в гілках чагарників. І хоч мовою дикої природи подібне забарвлення означає попередження про небезпеку, у випадку з молочними зміями йдеться лише про наслідування кораловому аспіду – справді дуже отруйній змії. Насправді ж молочні змії зовсім нешкідливі – їх спокійно можна брати до рук. До людини ці змії зазвичай не агресивні, їх досить легко вдається приручити. Але головна особливість всіх королівських змій - це схильність до поїдання один одного, навіть у неволі при великій кількості корму. Тому змії мають утримуватися окремо. Поєднувати їх треба тільки на період парування.

Сьогодні це звичайний мешканець домашнього тераріуму, для успішного утримання якого необхідно дотримуватися таких умов:

-          для утримання необхідний тераріум горизонтального типу;

-          наявність басейну в тераріумі, кілька укриттів;

-          грунт – сухий сфагнум;

-          загальний рівень вологості низький, але камера вологості обов'язкова;

-          оптимальна температура утримання від +25 до +32 °С вдень і близько +20 °С вночі;

-          молочним зміям потрібна зимівля (триває від 2 до 3 місяців за температури від + 5 до +15 °С).

Змія охоче поїдає мишей, хом'яків, щурів, ящірок та пташенят. Іноді жаб, хоча це, швидше за все, виняток. Полювання відбувається у нічний час, тому після посадки кормової тварини необхідно вимкнути світло. Так само необхідно давати мінерально-вітамінне підживлення, особливо молодим особам, що ростуть. У їжі вони помірковані і ніколи не переїдають.

Підписатись

Щоб взнавати новини першому підпишіться!

З наших статей

Карта

loading map...
Click item below to move to