Зебу

Зебу (Bos taurus indicus)

Ряд: Парнокопитні  (Artiodactyla)

Родина: Бикові (Bovidae)

Відмінні ознаки:

Від європейської корови зебу відрізняється наявністю на загривку великого горба, іноді опушеного по краю шерстю, і складками між передніми ногами. Довжина тіла - до 200 см. Висота в загривку - 90-140 см. Вага становить 80-400 кг (залежно від породи).

Розповсюдження та місця проживання:

Заселяє регіони з тропічним та субтропічним кліматом. Зебу родом з Індонезії, зараз у напівдикому стані живуть в Африці, Індії, в Азербайджані, навіть у Бразилії. В Африку та на Мадагаскар їх завезли кілька століть тому, швидше за все для ритуальних цілей.

Харчування:

Трав'яниста рослинність.

Спосіб життя:

Типова стадна тварина з денною активністю.

Особливості розвитку:

Статева зрілість настає у 1,5 - 3 роки. Вагітність триває 285 днів. Зазвичай народжується одне теля, двійні досить рідкісні. Вага маляти - 22-25 кг.  Зебу може народжувати у віці близько трьох років. Тривалість життя - 10 років та більше.

Природоохоронний статус та стан природної популяції:

Свійська тварина.

Найближчі родичі:

Дагомейська карликова худоба, угорська степова худоба, африканська худоба ватуссі, шотландська (шетландська) високогірна худоба та відновлений тур (Bos taurus primigenius).

Тварина і людина.

В Індії зебу і корови взагалі користуються у людини особливим пієтетом, вважається, що вбивця корови неодмінно потрапить у пекло: «Вбивцям корів уготовано гнити в пеклі стільки років, скільки було волосків на тілі корови». З Індії людина розселила цих корів по всьому світу - найперше в тропічні і субтропічні регіони. Живуть тварини в Бразилії, на Кавказі, в ряді країн Азії. Але ніде зебу не користуються такою популярністю, як в африканських країнах. Вони увічнені на гербах Нігеру, Ботсвани та Мадагаскару. Причому на таємничому та загадковому острові Мадагаскар, зебу, популярні більше ніж лемури, і хоча їх їдять та приносять у ритуальні жертви, досі поголів'я зебу тут вище, ніж чисельність населення. У Європі особливо популярні карликові зебу. За умовами утримання карликові зебу нічим не відрізняються від звичайних корів, хіба що в 3 рази менше обходиться витрати на утримання, споживання корму, площа загону, витрати на транспортування, ніж у звичайної корови.

Підписатись

Щоб взнавати новини першому підпишіться!

З наших статей

Карта

loading map...
Click item below to move to