Хижі - (Carnivora)

Лев

Panthera leo

Ряд Хижі

Родина Котячі

Вид хижих ссавців, один з чотирьох представників роду пантера (Panthera) , що належить до підродини великих кішок (Pantherinae) у складі родини котячих (Felidae) . Є другою за величиною після тигра кішкою – вага крупних самців може досягати 250 кг.
Історичний ареал лева був значно ширший сучасного – ще у ранньому середньовіччі лев зустрічався на всій території Африки, окрім пустель і тропічних лісів, також його можна було побачити на Близькому Сході, Ірані і навіть у південній Європі. У Північній і Північно-Західній Індії лев був звичним хижаком. Однак переслідування з боку людини і знищення середовища існування призвели до того, що в Африці лев зберігся лише на південь від Сахари, його ареал у даний час розірваний. В Азії невелика популяція існує у Гирському лісі (в Індійському штаті Гуджарат).

Детальніше...

Єнот-полоскун

Рrocyon lotor

Ряд Хижі

Родина Єнотові

Зовнішній вигляд.

Тварина завбільшки з середнього собаку. Довжина тіла 45-60 см, хвоста 20-25 см; маса 5-9 кг. Будова тіла щільна, лапи короткі, з настільки розвиненими пальцями, що сліди нагадують відбитки людських долонь. Голова широка з короткою загостреною мордою і округлими вухами.
Хутро єнота густе, коричнево-сіре. По боках голови воно дещо довше і утворює «баки». На морді характерна маска – чорна з білою оторочкою. На хвості 5-10 широких чорних або бурих кілець.

Детальніше...

Мелвільский острівний вовк

Canis lupus arctos

Ряд Хижі

Родина Собачі

Вовк мелвільський острівний, також іноді зветься елсмірським або арктичним – підвид вовка, що зустрічається на групі арктичних островів у Північній Америці і у північній частині Гренландії. На честь одного з них, Мелвілла, підвид одержав свою назву (аналогічно, елсмірський на честь острова Елсмір). Особини даного виду вирізняються білим або світло-сірим хутром.

Детальніше...

Лисиця звичйна

Vulpes vulpes, syn. Vulpes fulva

Ряд Хижі

Родина Собачі

Найбільш розповсюджений та широко відомий вид роду лисиць (Vulpes) родини Псових (Canidae). Вона також є найбільшим видом роду: довжина тіла 60-90 см, хвоста — 40-60 см, маса 6-11 кг. У більшості випадків забарвлення спини яскраво-руде, часто з неясним темним візерунком, черево біле, іноді чорне. Забарвлення у тварин з південних районів ареалу більш тьмяне. Поряд з типово забарвленими «вогнівками» зустрічаються особини з більш темним хутром: сиводушки, хрестовки, чорно-бурі. Зрідка в природі зустрічаються альбіноси.

Детальніше...

Підписатись

Щоб взнавати новини першому підпишіться!

З наших статей

Карта

loading map...
Click item below to move to